تبلیغات
هنر گرافیک - مطالب هفته دوم اردیبهشت 1396
 
هنر گرافیک
فرزند هنر باش نه فرزند پدر؛که فرزند هنر زنده کند نام پدر
درباره سایت هنر گرافیک


این سایت در زمینه گرافیک و طرح های زیبا و حرفه ای گرافیکی فعالیت میکند،علاقه مندان به این رشته میتوانند به بحث و گفت و گو و تبادل نظر با همدیگر در مورد کارها بپردازند و کارهای خود را برای نمایش دادن در سایت به ایمیل honaregraphic1@gmail.com ارسال کنند.
خواهشمند است در نقد و بررسی کارها از بیان نظرات غیر هنری خودداری شود،با تشکر ازحضور گرمتان،در سایه خداوند زیبایی ها موفق و سرافراز باشید.


نحوه ارتباط با ما:
honaregraphic1@gmail.com
همچنین از طریق بخش نظرات میتوانید ایمیل خود را به صورت صحیح درج کرده و درخواست خود را ارسال کنید

با به روزترین و متنوع ترین وبگاه هنری ایران همیشه همراه ما باشید.

مدیر سایت : هنر گرافیک
آرشیو سایت هنر گرافیک
نویسندگان
سفارش طراحی کارهای گرافیکی به صورت حرفه ای
{ آمارگیر

گام یکم: میز خود را آماده کنید

آموزش عکاسی از محصول با پس‌زمینه سفید

پس از آنکه تمام ابزارهای مورد نیاز خود را جمع آوری و آماده کردید، زمان آن رسیده است که فضای عکاسی خود را آماده کنید.

میز را تا جایی که می‌توانید به پنجره نزدیک کنید تا از نور طبیعی نهایت بهره را ببرید اما این کار را تا جایی انجام دهید که سایه‌های پنجره یا دیواره‌های روی میز نیفتد.

هرچه شما به پنجره نزدیکتر باشید و هرچه پنجره‌ای که انتخاب می‌کنید بزرگتر باشد، نوری که به میز می‌تابد نرم‌تر خواهد بود.

فراموش نکنید که سایر منابع نوری داخل اتاق را خاموش کنید، چرا که تنظیمات شما را بهم خواهند ریخت.

می‌توانید میز را نسبت به پنجره در زاویه‌های مختلف قرار دهید. ابتدا با زاویه ۹۰ درجه شروع کنید و سپس آن را به زوایای ۴۵ درجه یا صفر درجه (میز به موازات پنجره) بچرخانید و استایل‌های مختلف نورپردازی را امتحان کنید.

در عکاسی از غذا معمولا نور از زاویه پشت سر میز و روبروی دوربین می‌تابد تا  حالت مهیج‌تری به عکس ببخشد.

یادتان باشد که به تابش مستقیم نور خورشید نیاز ندارید زیرا چنین نوری قطعا محصول و عکس شما را بی‌کیفیت خواهد کرد.

گام دوم: وسعت دید خود را تنظیم کنید

راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد اما در همه این راه‌ها باید در نظر داشته باشید که هدف نهایی شما این است که بُرد شما از سطح صاف میز تا سطح عمودی را پوشش دهد. پس باید این بُرد را به‌گونه‌ای تنطیم کنید که چنین شکلی به خود بگیرد.

یک راه این است که میز را کنار دیوار قرار دهید و صفحه سفید پیش‌زمینه را با نوارچسب به دیوار متصل کنید جوری که ادامه آن روی میز قرار گیرد.

اگر زاویه میز طوری است که دیواری پشت آن قرار ندارد از یک پایه محکم و نگه‌دارنده برای ایجاد سطح عمودی استفاده کنید. مثلا چند کتاب یا تکه‌ای چوب یا حتی چند آجر!

محصولی که می‌خواهید از آن عکس بگیرید را در وسط این صفحه روی سطح افقی قرار دهید و کنار آن فضای کافی برای بازتابنده سفید خالی بگذارید.

گام سوم: دوربین خود را تنظیم کنید

۱. ابتدا تعادل رنگ سفید یا وایت‌بالانس را در حالت خودکار (auto) قرار  دهید.

۲. فلاش را خاموش کنید

۳. تنظیمات عکس: کیفیت عکس را در بهترین حالت قرار دهید:

– در صورت امکان در حالت خام (RAW) عکسی کنید.

– اگر دوربین شما امکان عکاسی خام ندارد، با بهترین کیفیت JPG ممکن عکس بگیرید. در برخی دوربین‌ها امکان تنظیم اندازه و کیفیت وجود دارد.

اندازه: بزرگ (Larg – L)، متوسط (Medium – M)، کوچک (Small – S). برای آنکه بهترین کیفیت را داشته باشید باید بزرگترین اندازه را انتخاب کنید. یادتان باشد که می‌توانید عکس را بعدا با ویرایش کوچکتر کنید اما هرگز نمی‌توانید آن را بزرگتر کنید.

کیفیت: خیلی خوب (Superfine – S)، خوب (Fine -F)، معمولی (Normal – N). در این حالت هم همیشه باید خیلی خوب را انتخاب کنید. این تنظبم به تعداد پیکسل‌های سنسور دوربین شما  مربوط می‌شود. استفاده نکردن از همه پیکسل‌های سنسور از کیفیت آن می‌کاهد.

– ایزوی دوربین را روی ۱۰۰ قرار دهید. ایزو حساسیت سنسور دوربین را  کنترل می‌کند. هرچه ایزو بالاتری انتخاب کنید نویز بیشتری در تصویر خواهید داشت. معمولا کمترین ایزویی که می‌توانید انتخاب کنید ۱۰۰ است پس همان را انتخاب کنید.

۴. تنظیمات نورسنجی

گزینه۱: دوربین را در حالت دستی (M) قرار دهید.

برای کاری که شما می‌خواهید انجام دهید این بهترین تنظیم است زیرا در طول مدت عکاسی چیزی تغییر نمی‌کند یا جابجا نمی‌شود. در حالت تنظیم دستی با تنظیم عدد اف روی بالاترین مقدار، می‌توانید بالاترین  عمق میدان را به دست آورید.

اگر از دریچه یا لایوویو (LiveView) دوربین به سوژه نگاه کنید احتمالا همه چیز تیره است که خوب طبیعی است. در این حالت بایدسرعت شاتر را کاهش دهید تا جایی که نور و روشنایی عکس مناسب شود.

گزینه ۲: از حالت اولیت دریچه دیافراگم (A یا Av) استفاده کنید.

اگر دوربین شما این گزینه را دارد می‌توانید از آن بهره بگیرید. باز هم مثل مرحله قبل عدد اف را به بزرگترین مقدار تغییر دهید. در این حالت سرعت شاتر به طور خودکار تنظیم خواهد شد. البته شاید نیاز باشد از جبران‌سازی‌های نوری دیگری برای اصلاح این نورسنجی خودکار استفاده کنید.

گزینه ۳: نوردهی خودکار (Auto Exposure)

اگر از آن دسته کاربران دوربین هستید که همه چیز را به دنیای خودکار واگذار می‌کنید پس این گزینه برایتان بهترین است. اما حق انتخاب زیادی به شما نخواهد داد.

اگر با موبایل عکاسی می‌کنید، خوب است با انگشت روی قسمتی که سوژه قرار داد تپ کنید تا نورسنجی بر اساس سوژه به طور خودکار تنظیم شود.

۵. زوم کنید. دوربین‌ها معمولا یک زوم دیجیتال دارند و یک زوم نوری یا اپتیکال. از زوم دیجیتال استفاده نکنید زیرا کیفیت عکس شما را کاهش می‌دهد. با زوم دیجیتال تا جایی که می‌توانید روی سوژه زوم کنید.

گام چهارم: محصول خود را در وسط سطح قرار دهید

قراردادن محصول در محل مناسب بنظر راحت‌ترین کار است؛ در حالیکه پیدا کردن زاویه و جای مناسب به صرف زمان و حوصله نیاز دارد. مثلا اگر می‌خواهید از یک بطری عکاسی کنید دقت کنید که برچسب آن دقیقا در مرکز تصویر قرار بگیرد. بیشتر اوقات جابجایی‌های ظریف نیاز است تا به بهترین نتیجه دست یابید.

گام پنجم: کارت بازتابنده نور را در بهترین محل قرار دهید

یک کارت سفید ساده یکی از مهمترین ابزارهای اصلاح و تعدیل نور است. نور از کارت بازتاب می‌کند و تمام سایه‌های موجود را محو می‌کند. این که این کارت را چطور قرار دهید به سلیقه شخصی شما برمی‌گردد. حالت‌های مختلف را امتحان کنید تا نتیجه مطلوب را به دست آورید.

گام ششم: عکس بگیرید و آن را ارزیابی کنید

پس از انجام همه تنظیمات عکس خود را ثبت کنید. سپس زمانی را به بررسی آن اختصاص دهید و آن را از همه جهات بررسی کنید. اینجاست که تجربه و دانش به کمک شما خواهند آمد. ببینید ایرادهای کارتان کجاست و سعی کنید در عکس بعدی آنها را بهبود ببخشید.

برای آنکه دید بهتری نسبت به کیفیت عکس‌ها داشته باشید آنها را در کامپیوتر خود آپلود کنید و با دقت بیشتر مورد بررسی قرار دهید. می‌توانید از ابزارهایی مانند لایت‌روم یا فوتوشاپ نیز استفاده کنید و حتی آنها را کمی ویرایش کنید (ویرایش‌های غیر حرفه‌ای). این کار امکان بهتری برای بازبینی و بررسی عکس‌ها به شما خواهد داد. بی‌شک عکسی که در نهایت انتخاب می‌کنید نیاز به ویرایش حرفه‌ای و بیشتری خواهد داشت.

 • ویرایش عکس با فوتوشاپ یا لایت‌روم؟

قبل از ویرایش

بعد از ویرایش

نوع مطلب : عکاسی، 
برچسب ها : عکاسی، عکس، عکاس، هنر گرافیک، شاتل، دوربین،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

تاکنون پیش آمده به نمایشگاه عکاسی بروید؟ چه چیزی بیش از هر چیز توجه شما را به خود جلب می‌کند؟ تکراری بودن عکس‌ها؟ شاید. مهم نیست عکس از پرنده باشد؛ طبیعت باشد یا یک لباس؛ بیشتر وقت‌ها انگار کسی بی‌هدف یک دوربین عکاسی به دست گرفته و از سوژه‌ها عکاسی کرده و آنها را در قالبی جای داده و نمایشگاهی برپا شده. آیا چنین شخصی عکاس است یا فقط یک کاربر دوربین عکاسی ؟ آیا نتیجه به دست‌ آمده عکس هنری محسوب می‌شود؟ یا چیزی است که هر کسی می‌تواند به سادگی از آن کپی کند؟

نقطه قدرت عکاس کجاست؟ دقیقا بالای دکمه شاتر!

چه ویژگی‌ به نقاشی زیبایی می‌بخشد و آن را یک اثر خاص می‌کند؟ ضرب قلم‌های نقاش که روی بوم قرار می‌گیرند و احساس هنرمند به همراه محیطی که از آن الهام می‌گیرد. نقاشی شاید یک بیان واقعی و هنرمندانه از ذهن نقاش است که به واسطه دست‌هایش به بوم منتقل می‌شود.

این همان چیزی است که در عکس‌های بسیاری از عکاسان از بین رفته است؛ بیان هنرمندانه!

 • آیا اگر عکاس خوبی باشید هنرمند خوبی نیز هستید؟

بیشتر کسانی که به عکاسی فکر می‌کنند، به دوربین عکاسی فکر می‌کنند. آنها به یک عکس نگاه می‌کنند و می‌گویند من هم می‌توانستم چنین عکسی بگیرم. پربیراه هم نمی‌گویند. اگر آنها در همان لحظه حضور داشتند، شاید می‌توانستند آن را ثبت کنند. البته این به شرطی است که آنها تکنیک و دانش مربوطه را داشته باشند، چند صباحی برای یادگیری آن وقت گذاشته باشند.

اما چه چیزی یک عکس را تاریخی و ماندگار می‌کند به گونه‌ای هرکسی نتواند ادعا کند می‌تواند مشابه آن را به ثبت برساند؟

نوع مطلب : عکاسی، 
برچسب ها : عکاسی، عکاس، عکس،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

این عکس‌های قدیمی را یک عکاس آماتور در طول سفرش به انگلیس و اروپا در سال‌های ۱۹۰۷ تا ۱۹۲۲ گرفته است. او که به همراه خانواده‌اش سفر می‌کرد، از هر روز سفر خود در ایتالیا عکاسی کرده‌ است. عکس‌ها در شهرهای مختلفی ثبت شده‌اند از جمله: رم، میلان، فلورانس، ونیز و … عکس‌های مرتبط با ایتالیا را از اواخر ۱۹۰۰ تا اوایل دهه ۱۹۱۰ ثبت کرده. با هم ببینیم.

طاق کالیگولا – پُمپی

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

طاق کنستانتین – رم

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

بلاجو و ویلا سالرمو – دریاچه کومو

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

پل پوُنته وکیو (پل ِ پیر) – فلورانس

پوُنته دی سوسپیری (پل ِ آه) – ونیز

بریساجو – دریاچه ماجور

کانال ونیز

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

کلسیوم – رم

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

ایتالیا - ۱۰۰ سال قبل - از دریچه دوربین یک عکاس آماتور

محل تولد دانته – فلورانس

قصر دوگه – ونیز

دریاچه لوگانو

لوجا دی لنزی – فلورانس

کلیسای جامع (دومو) – میلان

ناپل – ایتالیا

کانال قدیمی – ونیز

کلسای رم

میدان سان مارکو – ونیز

اگر حتی به ایتالیا سفر هم نکرده باشید احتمالا عکس‌های بسیاری از جاهای معروف و توریستی این کشور دیده‌اید؛ آیا تفاوتی در مرور زمان احساس می‌کنید؟ بناهای معماری شناخته شده این کشور همچنان زیبایی و اصالت خود را حفظ کرده‌اند.

نوع مطلب : عکاسی، 
برچسب ها : عکاسی، عکس، عکاس، ایتالیا – ۱۰۰ سال قبل – از دریچه دوربین یک عکاس، ایتالیا،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

هر سال با هر تلفن هوشمند جدیدی که به بازار می‌آید این جمله را می‌شنویم که «دوربین این تلفن هوشمند دوربین دیجیتال حرفه‌ای شما را از رده خارج خواهد کرد»! و هر سال خلاف آن ثابت می‌شود! عملکرد دوربین موبایل در شرایطی که نور محیط کم است همیشه یک معضل بوده و نتیجه‌اش عکس‌هایی با کیفیت پایین و نقطه‌نقطه (grainy) است. اما باز با وجود تلفن‌های هوشمند جدید نظیر Apple iPhone 7 یا Google Pixel XL و Huawei Mate 9 که به تازگی به بازار عرضه شده‌اند، این سوال قدیمی مطرح می‌شود که آیا دوربین موبایل جایگرین دوربین‌های حرفه‌ای خواهند شد؟

دوربین تلفن‌هایی که تا کنون عرضه می‌شدند، لنز واقعی نداشتند و واقعیت این بود که تقریبا هیچ کنترلی روی عکس نداشتید. اگر از اپلیکیشن‌های ویرایش عکس استفاده نمی‌کردید، در واقع هیچ چیزی وجود نداشت که به یاری شما بیاید. بطور کلی خبری از سنسورهای عالی، کنترل نور و مگاپیکسل بالا نبود. اما در گوشی‌های جدید چطور؟

باید اعتراف کرد که کیفیت تصاویر دوربین موبایل‌های جدید عالی است. عکس‌های گرفته شده با دوربین Google Pixel XL در نور کم بی‌شک بی‌نظیرند. بوکه‌هایی که در عکس‌های iPhone 7 Plus ایجاد می‌شوند بسیار نرم و زیبا هستند. لنز Leica دوربین Huawei کیفیت خوبی به عکس‌ها می‌بخشد.

لنزها و سنسورهای جدید عکس‌هایی با کیفیت بالا و چشم‌گیر به دست می‌دهند و این ویژگی که همه آنها می‌توانند عکس‌های خام را پردازش کنند، قابلیت این تلفن‌های هوشمند را دو چندان کرده است. عکس خام ِ فشرده نشده تنها چیزی است که عکاس‌های حرفه‌ای برای ویرایش عکس مورد استفاده قرار می‌دهند.

دوربین موبایل در مقایسه با دوربین حرفه‌ای

منصفانه این است که بهترین دوربین‌های موبایل را با حرفه‌ای‌ترین دوربین‌های عکاسی مقایسه کنیم. شکی نیست که دوربین‌های فول‌فریم بهترین عکس را به دست می‌دهند. حتی فیزیک هم این مساله را اثبات می‌کند! سنسور فول فریم ۳۵ میلیمتری کجا و تکه‌‌ای شیشهٔ ۵ میلیمتری ِبلعندهٔ فوتون کجا!

اما نکته مهم اینجا مقایسه با دوربین‌های فول‌فریم نیست؛ صرفا می‌خواهیم ببینیم آیا دوربین‌های موبایل روند رو به رشد و قابل قیاسی با دوربین‌ای حرفه‌ای دارند یا خیر.

آیا ویژگی سبک و همیشه در دسترس بودن آنها باعث می‌شود که علاوه بر عکاس‌های آماتور، عکاس‌های حرفه‌ای نیز ترغیب شوند تا دوربین‌های سنگین خود را به کناری نهاده و سراغ دوربین موبایل بروند؟

یک مسابقه تن به تن!

برای این منظور، یک تلفن‌هوشمند پیکسل ایکس‌ال (Pixel XL)، آیفون ۷پلاس دو-لنز و همچنین میت (Mate) دو-لنز ۹ را با دوربین بدون آینه سونی A7RIII مقایسه می‌کنیم.

 • بهترین دوربین‌های بدون آینه ۲۰۱۶

دوربین بدون آینه سونی A7RIII یکی از بهترین دوربین‌های فویل فریم موجود در بازار است. شرایط مسابقه آسان است. نور در پس‌زمینه و سوژه در پیش‌زمینه است. یک بعد از ظهر و آسمان غروب را برای این منظور انتخاب کرده‌ایم. تا عکس در ساعات طلایی ثبت شود.

با هر دوربین ۲۰ عکس گرفته شده و سپس کنتراست، نورسنجی و شفافیت عکس‌ها در برنامه ادوبی لایت‌روم ویرایش شده است.

برای آنکه مقایسه نتایج مسابقه برای همه منصفانه باشد. تنظیمات همه دوربین‌ها یکسان است. بعلاوه این که سعی شده با هر دوربین بهترین منظره‌ها ثبت شود تا هر دوربین خودش را در بهترین شرایطش محک بزند.

 

عکس‌ها را ببینید و برنده را انتخاب کنید.

iPhone 7 Plus

آیا دوربین موبایل جایگزین دوربین حرفه‌ای می‌شود؟

The Huawei Mate 9

Google Pixel Xl

Sony A7rII

نوع مطلب : عکاسی، 
برچسب ها : عکس، عکاسی، دوربین، دوربین موبایل، دوربین گوشی، دوربین دیجیتال،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

۱. از سرعت شاتر بسیار آهسته استفاده کنید

استفاده از سرعت شاتر کم می‌تواند برای ایجاد خلاقیت در عکاسی بسیار موثر باشد. با نشان دادن حرکت سوژه می‌توانید جلوه‌ای از زندگی را به تصویر بکشید که با چشم قابل دیدن نیست.

نکته عکاسی در سفر

اگر سرعت شاتر ۱/۳۰ ثانیه باشد، آبشار شکلی ابریشمین و بسیار زیبا پیدا می‌کند. برای نهرهای باریک و رودخانه‌ها می‌توانید از شاتر ۱/۱۵ یا ۱/۴ استفاده کنید و نتیجه مشابهی به دست آورید.

 • سرعت شاتر در عکاسی دیجیتال

قانون کلی برای چنین عکس‌هایی، انتخاب سرعت شاتر بین ۱/۴ تا ۱/۶۰ را پیشنهاد می‌دهد. فراموش نکنید که وقتی سرعت شاتر تا این اندازه کم باشد اثر لرزش دوربین در عکس نمایان‌تر می‌شود. اگر به هر دلیل نمی‌توانید با خودتان سه‌پایه حمل کنید، سعی کنید دوربین‌ را روی زمین یا یک سطح صاف و محکم قرار دهید.

۲. از مردم نترسید

برای ثبت زیبایی و جذابیت یک منطقه، گاهی لازم است صبح زود دست به کار شوید؛ یعنی پیش از آنکه توریست‌ها در محل حاضر شوند. این موضوع بخصوص در فصل بهار و تعطیلات نورورزی بسیار حائز اهمیت است.

اما اجازه ندهید که این موضوع شما را از تصمیم‌تان برای عکاسی منصرف کند. لحظه‌هایی که نشان می‌دهد مردم چقدر از زیبایی طبیعت یا ابهت یک اثر تاریخی لذت می‌برند هم می‌تواند به عکس‌های شما حس‌ تازه‌ای ببخشد و از واقعی بودن عکس‌ها لبریز باشد.

با قرار دادن یک المان انسانی در عکس‌ها می‌توانید بر گستره بیشتری از بازدیدکنندگان اثر بگذارید؛ زیرا بازدیدکننده می‌تواند ارتباط بهتری با منظره ثبت شده، برقرار کند.

بعلاوه این که عکس‌هایی که نشان از لذت بردن افراد از طبیعت دارد مشتری‌های بسیاری دارد و می‌توانید آنها را سایت‌های فروش عکس یا بصورت چاپ شده به احسن تبدیل کنید.

۳. لنز واید خود را برای مدتی کنار بگذارید

کنتراست زیادی در میانه روز وجود دارد باعث می‌شود تنظیم نورسنجی و ثبت آسمان و همه جزییات پیش‌زمینه کمی دشوار شود. در چنین مواقعی HDR یک  گزینه کارآمد است.

اما، می‌توانید کار را کمی ساده‌تر کنید. آیا اگر آسمان را از تصویر خود حذف کنید در جذابیت تصویر شما خدشه‌ای وارد می‌شود؟ یا آسمان ارزش خاصی به عکس شما می‌بخشد؟ اگر پاسخ منفی است، پس لنز واید را کنار بگذارید و سراغ یک لنز تله معمولی بروید.

 • چرا باید از لنز زوم برای عکاسی در طبیعت استفاده کنیم؟

پیش از آنکه دکمه شاتر را فشارد هید، هر چهار گوشه کادر تصویر را نگاه کنید تا منبع نوری ناخواسته‌ای در آن وجود نداشته باشد. چشم انسان عموما بیش از هرچیزی روی این نقطه‌ها فوکوس می‌کند و از توچه به دیزاین و سایر سوژه‌های اصلی تصویر غافل می‌شود.

بخاطر بسپارید که اگر با دوربین تله عکاسی می‌کنید و از سه‌پایه استفاده نمی‌کنید، بهتر است برای جلوگیری از لرزش دوربین از سرعت شاترهای بالاتر استفاده کنید. با چنین بزرگنمایی حتی کوچکترین لرزش‌ها هم در تصویر نمایان خواهند شد.

 • اطلاعاتی درباره انواع لنزها

۴. لنز کرایه کنید/قرض بگیرید

بیشتر نکته‌های عکاسی که بیان می‌شوند درباره تکنیک‌ها و خلاقیت‌هایی است که برای عکاسی لازم دارید و هزینه‌ای برای شما نخواهند داشت. اما عکاسی در سفر شاید کمی هزینه بردار باشد. البته اگر عکس‌هایی خوبی ثبت کنید شاید کمی هزینه ارزشش را داشته باشد.

اگر در خانه یا آتلیه عکاسی کنید کم پیش می‌آید که به دوربینی با اف ۱،۲ نیاز داشته باشید اما گاهی عکاسی در سفر به چنین امکانی نیاز دارد. اگر نمی‌خواهید هزینه زیاد خرید لنز را متحمل شوید می‌توانید آن را از دوستانتان قرض کنید. یا اگر جایی را می‌شناسید آن را کرایه کنید.

۵. به جزییات اهمیت دهید

محیط اطراف خود را با دقت بررسی کنید و به جزییات توجه کامل داشته باشید. از همین کنجکاوی و دقت می‌توانید نکاتی را ببینید یا لحظه‌هایی را ثبت کنید که بیشتر افراد از کنار آنها به سادگی می‌گذرند و از زیبایی آنها غافل می‌شوند.


نوع مطلب : عکاسی، 
برچسب ها : عکس، نکته، نکته عکاسی، عکاسی، عکاس، نکته ها، آموزشی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
Sachet-Package-Mock-Up
 • حجم فایل: 209 مگابایت
 • پسورد:www.downloadha.com
نوع مطلب : دانلود پلاگین فتوشاپ، 
برچسب ها : دانلود پلاگین، دانلود پی اس دی، دانلود موکاپ، موکاپ، دانلود، هنر گرافیک، هنرگرافیک،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
IPhone-Watch-And-Branding-Mockup
 • حجم فایل: 55.2 مگابایت
 • پسورد:www.downloadha.com
نوع مطلب : دانلود پلاگین فتوشاپ، 
برچسب ها : دانلود موکاپ لایه بازفتوشاپ IPhone Watch And Branding Mockup، دانلود موکاپ آیفون، موکاپ، دانلود موکاپ، گرافیک، هنر گرافیک،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
Stainless-Steel-Mug-Mock-Up
 • حجم فایل: 156 مگابایت
 • پسورد:www.downloadha.com
نوع مطلب : دانلود پلاگین فتوشاپ، 
برچسب ها : دانلود موکاپ، دانلود موکاپ لیوان، موکاپ لیوان، دانلود، موکاپ، دانلود پی اس دی، دانلود تیف،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
Chocolate-Packaging-Mockup-Psd
http://dl5.downloadha.com/AliGh/Style/Chocolate%20Pack%20Mockup(www.Downloadha.com).zip
 • حجم فایل: 17.21 مگابایت
 • پسورد:www.downloadha.com
نوع مطلب : دانلود پلاگین فتوشاپ، 
برچسب ها : دانلود موکاپ لایه بازفتوشاپ Chocolate Packaging Mockup، دانلودموکاپ، دانلود، موکاپ، فتوشاپ، دانلود فتوشاپ، دانلود پلاگین،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
Cotton-Bag-Mockup-Psd
 • حجم فایل: 47 مگابایت
 • پسورد:www.downloadha.com
نوع مطلب : دانلود پلاگین فتوشاپ، 
برچسب ها : دانلود موکاپ لایه باز فتوشاپ Cotton Bag Mockup، دانلود لایه باز، دانلود موکاپ، موکاپ، موکاپ بسته بندی، فتوشاپ،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
علاقمندان به عکاسی می‌دانند که عکاسی از چهره اگر بصورت حرفه‌ای و صحیح انجام شود می‌تواند اطلاعاتی درباره‌ی شخصیت و روحیات سوژه در اختیار بیننده قرار دهد و همین باعث می‌شود که این سبک عکاسی، بسیار پیچیده و محبوب باشد. عکاسی پورتره گاهی با چالش‌هایی هم روبروست. چالش‌هایی که واقعا آزاردهنده هستند و رفع آن‌ها زمان‌گیر است. مثلا گاهی شما عکسی از فرد مورد علاقه‌تان ثبت می‌کنید اما زمانی که آن را با دقت در کامپیوترتان مشاهده می‌کنید، متوجه می‌شوید تعدادی از موهای او در هوا پراکنده است و نظم و زیبایی عکستان به هم ریخته است. خصوصا در عکاسی از مد و فشن این موضوع اهمیت زیادی پیدا می‌کند و شما به عنوان یک عکاس خوب باید حتما بتوانید این موهای آشفته را حذف کنید.
در این آموزش در رابطه با سه تکنیک مفید و عالی صحبت می‌کنیم که به شما کمک می‌کند موهای معلق در هوا را به صورت کاملا طبیعی روتوش کنید.
 روتوش تصویر باید به گونه‌ای انجام شود که بیننده قادر به تشخیص آن نباشد. بعضی از عکس‌ها هستند که در محیط و با امکانات بسیار خوبی ثبت می‌شوند که نتیجه‌ی کار هم طبیعتا خوب خواهد بود اما برخی دیگر از عکس‌ها در شرایط معمولی گرفته‌ می‌شوند و این تکنیک‌های عکاس و ویرایشگر تصویر است که از آن عکس، یک عکس حرفه‌ای و عالی می‌سازد...

برای مشاهده کامل پست به ادامه مطلب مراجعه کنید...


ادامه مطلب(کلیک کنید)


نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

حتما می‌دانید که معروف‌ترین و مهم‌ترین روش اضافه کردن افکت‌ها و استایل‌های گوناگون به یک لایه در فتوشاپ، استفاده از پنل Layer Style است. برای دسترسی به این بخش باید در پنل لایه‌ها روی یک لایه راست کلیک کنید و سپس Blending Options را انتخاب کنید و یا اینکه روی تصویر بندانگشتیِ هر لایه (به اصطلاح Thumbnail) در پنل لایه‌ها دوبار کلیک کنید.

اکنون پنجره‌ای با نام Layer Style در مقابل شما ظاهر می‌شود که می‌توانید از طریق آن، افکت‌های متعددی به یک لایه بدهید. از تغییر رنگ و گرادینت گرفته تا سایه و استروک دادن و …
در این مطلب قصد داریم به یکی از مهم‌ترین بخش‌های Layer Style یعنی Drop Shadowss بپردازیم و درباره‌ی تنظیمات این بخش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.
آشنایی با این قسمت و نیز سایر افکت‌های پنل Layer Stylee برای هر فتوشاپ‌کاری کاملا ضروری است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم راهنمای استفاده از Drop Shadows در فتوشاپ را تا انتها مطالعه کنید...


برای مشاهده کامل پست به ادامه مطلب مراجعه کنید...ادامه مطلب(کلیک کنید)


نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک

دابل اکسپوژر یک تکنیک برای عکاسان کلاسیک به شمار می‌آید که در سال‌های اخیر هم طرفداران بیشماری پیدا کرده است. با روشی که امروز به شما یاد می‌دهیم، حتما لازم نیست یک عکاس حرفه‌ای باشید. بلکه کافیست یک عکس از خودتان داشته باشید و بعد می‌توانید آن را با یک عکس با کیفیت و دلخواه دیگر تلفیق کنید و یک تصویر دابل اکسپوژر خیره‌کننده ایجاد کنید.
 البته لازم به ذکر است که روش‌های متعددی برای ایجاد تصاویر دابل اکسپوژر در فتوشاپ وجود دارد اما در این آموزش ما ساده‌ترین و سریع‌ترین روش را توضیح می‌دهیم و همزمان آن را به صورت یک اکشن در می‌آوریم که هر زمان که خواستید و برای هر عکس دیگری بتوانید از آن استفاده کنید.


فایل‌های مورد نیاز برای این آموزش
 • تصویری از یک دختر 
 • تصویری از خیابانی در نیویورک
برای مشاهده کامل پست به ادامه مطلب مراجعه کنید...


ادامه مطلب(کلیک کنید)


نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها : آموزش ساخت اکشن فتوشاپ برای تولید تصاویر دابل اکسپوژر، آموزش، اموزش اکشن، اکشن، تصاویر، دابل اکسپوژر،
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک
آموزش ایجاد افکت متنی زغال گداخته در فتوشاپ

فایل‌های مورد نیاز برای این آموزش
قدم اول: ابتدا تکسچر پس‌زمینه‌ی تیره را که در ابتدای آموزش دانلود کرده‌اید، در فتوشاپ باز کنید. سپس با ابزار Text از پنل ابزار، متن دلخواه خود را بنویسید. بعنوان مثال ما کلمه‌ی PSD را انتخاب کرده‌ایم. ما برای نوشتن این کلمه از فونت انگلیسی Helvetica LT Stdd استفاده کرده‌ایم اما شما می‌توانید هر فونت دلخواه دیگری را به کار ببرید.
در پنل کاراکتر (اگر این پنل را در محیط اصلی فتوشاپ خود نمی‌بینید به مسیر Window > Character بروید.) اندازه‌ی فونت را روی 425ptt و فاصله‌ی افقی حروف را 25- تنظیم نمائید...

برای مشاهده کامل پست به ادامه مطلب مراجعه کنید...


ادامه مطلب(کلیک کنید)


نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها : آموزش، فتوشاپ،
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396
هنر گرافیک


( کل صفحات : 2 )    1   2